Maledivy jsou vhodné jak pro aktivní dovolenou, tak pro ty, kteří chtějí jen lenošit na bílých písčitých plážích a užívat si slunce
Maledivy se nachází v Indickém oceánu, jihozápadně od Srí Lanky. Souše tvoří pouze jedno procento rozlohy Malediv. Najdete zde přibližně 1 200 ostrovů z nichž je cca 200 ostrovů obydlených. Náboženstvím na Maledivách je Islám (100% sinnitů). Místní obyvatelé mluví řečí Dhivehi, což je mix sinhálštiny, tamilštiny, arabštiny a hindštiny. Druhým úředním jazykem na Maledivách je angličtina, kterou se turisté bez problémů všude domluví. Na Maledivách máme zajištěnou asistenci partnerské CK v českém jazyce.
Obyvatelstvo je velice přátelské ke všem návštěvníkům bez ohledu na náboženské vyznání. Maximálně se snaží zpříjemnit pobyt turistům, ať jsou na resortech či navštíví hlavní město Male.
Na turistických resortech najdete mimo jiné centra vodních sportů, které hostům nabízí za poplatek např. projížďky na katamaránu, parasailing, vodní lyže atd. Dále můžete navštívit též potápěčskou školu, kde jsou hostům k dispozici kurzy od základních pro začátečníky, po kurzy pro pokročilé. Potápěčské školy nabízí k pronájmu vybavení na šnorchlování.
Na jídelníčku místních obyvatel se denně objevuje rýže a ryby. Maso a kuřata jedí při zvláštních příležitostech. Jejich pokrmy bývají velmi ostré. Na resortech se podávají jídla evropské kuchyně, spousta ostrovů pořádá tématické bufety (indický, maledivský, čínský, atd.).
Klima na Maledivách je tropické, průměrná roční teplota se pohybuje mezi 29 - 32 C. Střídají se zde dva monzuny – jihozápadní, od května do září (více srážek) a severovýchodní, od října do dubna. Nejvhodnější dobou pro dovolenou na Maledivách je období od ledna do konce dubna. Počasí na Maledivách je v tomto období bez dešťů. Maledivy je možné navštívit i od července do října, je ale třeba počítat s občasnými dešťovými přeháňkami.
Pro vstup do země je potřeba platný cestovní pas ještě 6 měsíců po opuštění Malediv, vyplnění registračního lístku s místem pobytu, dostatečné finační krytí. Pokud plánujete delší pobyt než 30 dní musíte požádat o vyjímku imigračí úřad. Maximální délka pobytu je 90 dní.
Očkování není povinně vyžadováno. Ale pro každého cestovatele do exotických zemí se obecně doporučuje nechat se očkovat proti žluté zimnici, hepatitidě typu A i B, tetanu, břišnímu tyfu a užívat antimalarika (dle místních doporučení).
Hned na začátek upozorňujeme, že Maledivci jsou hrdí na svůj podmořský svět, můžete být pokutováni až částkou 1.000 USD za odnášení korálů či mušlí z moře. Proto na Maledivách platí přísný ZÁKAZ dotýkání se čehokoli v moři, ZÁKAZ rybaření, ZÁKAZ krmení mořských živočichů!
Podmořský svět na Maledivách je neuvěřitelně krásný a bohatý. Není tedy překvapující, že mnoho lidí přijíždí na Maledivy hlavně kvůli potápění. Pokud nemáte prozatím zkušenost s potápěním, tak proč byste to nezkusili právě zde? Je to skutečná zábava a dobrodružství vhodné téměř pro každého.
Před samotným potápěním je vhodné vyzkoušet si šnorchlování a získat tak schopnost pohybovat se bez obtíží ve vodě. U této aktivity není zapotřebí žádného velkého úsilí a není obtížné se ji naučit.
Na Maledivách se také nachází spousta vraků lodí, do některých je potápěčům vstup povolen. Pokud se budete potápět v některém z vraků, počítejte s tím, že to bude pro Vás opravdu nezapomenutelný zážitek. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější vraky patří například obchodní Lod Maldives Victory, která leží v kanálu mezi Male a letištěm. Vraky vojenských lodi & torpéd jsou u ostrova Gan (resort Equator Village), jsou zde i vraky středověkých škunerů, které se potopily během objevitelských plaveb Portugalských obchodníku v 17. století.
Surfová sezona začíná v polovině února a trvá do konce listopadu. Nejlepší surfařské lokality najdete na severním Male Atolu – sufrování od dubna do října (např. Cinnamon Dhonveli Beach & Spa, Adaaran Hudhuranfushi) a Gaaf Dhaalu Atol – surfování od února do května (např. Sun Aqua Vilu Reef).
Rádi Vám doporučíme resort přesně dle Vašich požadavků.